finalista #SG01

Advokátska kancelária BÁNOS s.r.o.

Róbert Bános

Advokátska kancelária BÁNOS s.r.o.

Advokátska kancelária JUDr. Róberta Bánosa je mladá a dynamicky sa rozvíjajúca advokátska kancelária, ktorá vďaka svojim skúsenostiam a znalostiam, poskytuje právne služby vo všetkých právnych oblastiach na celom území Slovenskej republiky a prostredníctvom spolupracujúcich advokátskych kancelárií aj v krajinách celého sveta. Naša sieť advokátskych kancelárií má sídlo v Galante, v roku 2011 otvorila svoje ďalšie pobočky v Dunajskej Strede a vo Vrábľoch, následne v Trenčíne, Bratislave, Žiline a aktuálne v snahe poskytnúť poradenstvo i na východe Slovenska otvára i pobočku v Poprade. Advokátska kancelária BÁNOS je zároveň i členom viacerých prestížnych medzinárodných právnických organizácií ako napr. the International Law Office, či the AEA International Lawyers Network.

 

Vedúci a zakladajúci advokát, JUDr. Róbert Bános si ešte počas svojho pôsobenia na Okresnom súde Dunajská Streda vytvoril veľmi silný vzťah k rodinnému právu, v ktorom sa špecializuje, najmä k problematike žien pred rozvodom ako aj po ňom, resp. k riešeniu pomerov nezaopatrených detí (zverenie dieťaťa do výchovy jednému z rodičov, výživné, vymáhanie výživného, úprava styku rodičov k maloletým deťom), z tohto dôvodu začal od augusta roku 2011 v rámci iniciatívy Advokáti Pro Bono poskytovať bezplatné právne služby občianskemu združeniu Mamám Slovenska, a to formou odpovedí na zverejnené otázky užívateľov internetového portálu www.nanicmama.sk. Advokátska kancelária tiež poskytuje bezplatné právne poradenstvo na portály HN poradne, či svojom portály v sekcii Poradňa a facebook-ovom profile.

Advokátska kancelária poskytuje odborné školenia, má bohatú publikačnú činnosť a v roku 2016 zároveň vydala odborne erudovaný veľký komentár k Zákonu o rodine.

Medzi spokojných klientov Advokátskej kancelárie BÁNOS patria i slovenskí lídri vo viacerých odvetviach, ako sú najväčšie e-shopy na Slovensku, najväčší internetový porovnávač cien, najväčšia cementáreň, gumáreň a mnoho ďalších spoločností zo strojárenskej, elektrotechnickej, dopravnej a ďalších oblastí obchodu. Priazeň podnikateľov si kancelária získala i vďaka svojmu odhodlaniu bojovať za nich v prípadoch, keď im do ich podnikateľských plánov nezákonne zasahujú orgány štátnej správy. Kancelária Róberta Bánosa tak zastupuje svojich klientov v desiatkach konaní pred inšpektorátmi práce, daňovými úradmi, či obchodnou inšpekciou. Za jej služby by sa zaiste pozitívnou referenciou zaručil i denník Nový čas, vďaka ktorému je advokát Bános často označovaný za ochrancu slobody tlače. Advokátska kancelária sa totiž nebojí ani veľkých výziev a zastupuje denník i v tých najzávažnejších kauzách.

Róbert BÁNOS

advokát a konateľ

Aké boli Vaše pocity, keď ste o Vašej nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill dozvedel?
Informácia o nominácii bola príjemným prekvapením a skutočne veľmi potešila.

Prečo ste sa rozhodol Vašu nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill prijať?
Ak si niekto všimne vašu niekoľkoročnú prácu a ocení vašu snahu, napríklad takouto nomináciou, je to obrovské zadosťučinenie, ktoré si veľmi vážime.

Aký je Váš najčastejší prejav dobrej vôle?
Každodenné pro bono poskytovanie právneho poradenstva všetkým tým, ktorí to potrebujú.

DÔVOD NOMINÁCIE

Advokát, pre ktorého je jeho práca poslaním, ktorý ku každému individuálnemu prípadu pristupuje vždy nadmieru ľudsky a odborne, mnohokrát na úkor vlastného pohodlia, súkromnia, i spánku, často pro bono, pričom sa neustále vzdeláva a využíva čo možno najviac moderných inovácií pre uľahčenie komunikácie s klientom a riešenie toho ktorého prípadu, vďaka čomu rýchlo napreduje a kapacitne rastie. Kladmi jeho práce je samozrejme veľká dávka nezávislosti a verva s akou presadzuje záujmy svojho klienta, ďalej poctivosť, flexibilita, odbornosť, rýchlosť v rozhodovaní a profesionalita, pričom napriek spomínaným inováciám nikdy nezabúda na tradičné prístupy k výkonu svojho povolania, akými sú oddanosť, jemnocit a kolegialita, vďaka ktorým si získava nielen nadštandardnú úctu svojich zamestnancov, no predovšetkým dôveru širokej verejnosti. K takémuto, dnes v advokácii menej častému prístupu, vedie i celú svoju kanceláriu, v ktorej vystupuje nie z pozície nadriadeného, no skôr ako prvý medzi rovnými.

Info: Markéta Nová, marketa.nova@hpcg.cz, +420 602 700 327  

Poriadatel´: ISO Consulting s.r.o., Revoluční 724/7, CZ - 110 00 Praha 1

Odborný dohľad : TÜV SÜD Slovakia s.r.o., Jašíkova 6, SK - 821 03 Bratislava

© 2017 - 2018 Slovenský Goodwill by HPCG, Všetky práva vyhradené.

foto: archiv HPCG, Star Production, pixabay.com

  • Facebook Slovenský Goodwill
  • Instgram Český Goodwill
  • YouTube

Vážíme si důvěry, kterou v nás vkládáte, a proto vaše osobní údaje zpracováváme plně v
souladu s GDPR. Naše přísné zásady ochrany vašeho soukromí naleznete v
Prohlášení o ochraně osobních údajů
.