finalista #SG03

ELISIA s.r.o.

Blanka Feč Vargová

ELISIA s.r.o.

Spoločnosť ELISIA s.r.o. je developerskou spoločnosťou, ktorá vznikla v roku 2012 za účelom budovania rodinných domov najmä pre mladých ľudí v meste Prešov. Jej cieľom od začiatku jej vzniku bolo poskytnúť hlavne mladým rodinám s deťmi možnosť „iného štandardu“ bývania za okolností, možností a spôsobov financovania, tak aby si to mohli dovoliť.

 

Významom je, aby sa mladé rodiny s deťmi netlačili v „malých bytoch“ alebo neodchádzali do vzdialených satelitov kvôli možnosti žiť v rodinnom dome. Nízkoenergetickými domami, ktoré majú nižšie prevádzkové náklady ako byty a spôsobom financovania, ktorý umožnil prechod z bytu do domu bez nutnosti výraznej hotovosti, alebo iného majetku, bez nutnosti starostí o výstavbu, zabezpečovanie povolení, kolaudácii i všetkých formalít okolo výstavby sa spoločnosti ELISIA podarilo mnohým rodinám, ktoré by si to inak nevedeli dovoliť

zabezpečiť bývanie v rodinnom dome, ktoré poskytlo deťom možnosť hrať sa v záhrade, rodičom vychutnávať voľný čas na terase, grilovanie s priateľmi. Jednoducho vytvoriť podmienky pre život rodín tak, aby ich život bol čo najkrajší a deťom vytvoril bezpečné miesto pre život s mnohými zážitkami v centre občianskej vybavenosti, bez nutnosti neustáleho „taxíkovania“ a tak vytvoriť priestor pre trávenie spoločných chvíľ.

Spoločnosť ELISIA má za to, že miesto, kde žijete Vás určuje. Často je príčinou rozpadu mladých rodín najmä „ponorková choroba“, nešťastím pre mamičky na materských dovolenkách ich uzavretosť, podmienky v ktorých žijú, celý deň čakajúc zúfalo na manžela kým sa vráti z práce. Nebezpečenstvom pre školákov, práve čas, ktorý trávia na uliciach,  kým ich rodičia skončia v práci a odvezú ich domov. Prajeme si, aby naše deti mali bezstarostné detstvo, tak ako to bolo niekedy u nás. S „kľúčom na krku“ po skončení školy, ktorá bola blízko sme odišli domov a užívali si priateľov všade naokolo. Našu cieľovú skupinu tvoria aj ľudia, ktorým deti už z „hniezda“ vyleteli a oni sa rozhodli konečne si užiť svoju budúcnosť v súkromí i kráse rodinného domu, mať malú záhradku, množstvo kvetov a kedykoľvek možnosť zájsť si so svojimi známymi posedieť do blízkej kaviarne. Je naozaj nádherné sa potom dívať, ako sa ľuďom od základu zmenil život. Vytvorením lepších podmienok pre život rodín inovatívnym spôsobom výstavby i financovania sa spoločnosť ELISIA snaží priniesť pokoj, krásu a rodinné šťastie. „Domov je miestom, kde láska, šťastie a úsmev rodí nový život."

Blanka FEČ VARGOVÁ

konateľka spoločnosti

Aké boli Vaše pocity, keď ste o Vašej nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill dozvedela?
Mimoriadne pozitívne. Celý svoj profesionálny život sa snažím o inovácie, ktoré prinesú tejto spoločnosti unikátne produkty, alebo tradičné a konzervatívne produkty, ale novým spôsobom. Snažím sa o pozitívny pohľad  a hlavne vedomý život. O cestu vedome oceniť krásu každého dňa, žiť v prítomnom okamihu. Z tohto presvedčenia aj tvoríme naše projekty. Nebudujeme domy, ale snažíme sa budovať domovy, z hĺbky svojho srdca. Táto nominácia je pre mňa nádherným ocenením. A veľmi ma teší, že ľudia začínajú vidieť cit, ktorý vkladáme do našej práce.

Prečo ste sa rozhodol a Vašu nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill prijať?
Pretože som presvedčená, že ocenenie goodwill na Slovensku veľmi chýbalo. Som veľmi šťastná, že aj Slovenská republika konečne „ožila“ v zmysle, že podnikateľský sektor tu nie je len pre ekonomickú efektivitu a zisk, ale hlavne pre tvorbu hodnôt a prínos nových produktov a spôsobov. Je našim poslaním, zanechať za sebou niečo ako posolstvo, že sme tu boli, že sme žili. Takto by mali podnikatelia pristupovať k svojej činnosti.

Aký je Váš najčastejší prejav dobrej vôle?
Snažím sa o pochopenie, láskavosť a súcit.

DÔVOD NOMINÁCIE

promtnost, ustretovost, flexililita

Info: Markéta Nová, marketa.nova@hpcg.cz, +420 602 700 327  

Poriadatel´: ISO Consulting s.r.o., Revoluční 724/7, CZ - 110 00 Praha 1

Odborný dohľad : TÜV SÜD Slovakia s.r.o., Jašíkova 6, SK - 821 03 Bratislava

© 2017 - 2018 Slovenský Goodwill by HPCG, Všetky práva vyhradené.

foto: archiv HPCG, Star Production, pixabay.com

  • Facebook Slovenský Goodwill
  • Instgram Český Goodwill
  • YouTube

Vážíme si důvěry, kterou v nás vkládáte, a proto vaše osobní údaje zpracováváme plně v
souladu s GDPR. Naše přísné zásady ochrany vašeho soukromí naleznete v
Prohlášení o ochraně osobních údajů
.