finalista #SG08

Nadácia Tesco

Veronika Bush

Nadácia

Tesco

Aj keď je Tesco spoločnosťou s celosvetovou pôsobnosťou, vždy sa snaží byť „dobrým susedom“ miestnym komunitám. Aj za týmto zámerom vznikla Nadácia Tesco, ktorá v sebe spája potenciál samotnej firmy, jej zamestnancov, dodávateľov, ale aj obchodných partnerov a zákazníkov, pričom sa snažíme pomáhať tam, kde je to najviac potrebné. Či už je to pomoc ľuďom v núdzi darovaním potravín v rámci boja proti plytvaniu potravinami, zlepšovania života v komunitách, v ktorých žijeme či rozvíjanie schopností farmárov presadiť sa na trhu. Neprispievame len finančne, ale aj tým najcennejším, časom našich kolegov v spoločnosti Tesco, ktorých entuziazmus nás ženie vpred. Každý deň pomáhajú s darovaním potravín Potravinovej banke Slovenska a lokálnym charitám. Nie je im ľahostajný osud kolegov, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii, ktorým bez váhania pomôžu financiami alebo priložia ruku k dielu, ak je potrebné inému kolegovi vymaľovať dom po záplave. To je len niekoľko z projektov, ktoré zastrešuje Nadácia Tesco s cieľom prinášať ľuďom a komunitám každý deň niečo navyše.

Veronika Bush

správkyňa

3 OTÁZKY PRE NOMINOVANÚ

Aké boli Vaše pocity, keď ste sa o Vašej nominácii na ocenenie Slovenský Goodwill dozvedeli?

Moje pocity najlepšie vystihuje slovko hrdosť na prácu Nadácie Tesco, ktorá už od roku 2011 pomáha tam, kde je to treba, na kolegov v spoločnosti Tesco, ktorí sú rovnako neodlučiteľou súčasťou našich projektov, ktoré vidíme, že majú zmysel. To potvdrzuje každý úsmev, ktorý dokážeme vyčariť a v neposlednom rade aj táto nominácia.


Prečo ste sa rozhodli Vašu nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill prijať?

Táto nominácia je potvrdením toho, že ideme správnym smerom a naša práca má viditeľný pozitívny dopad na oblasti, ktoré sú pre nás prioritné. Zároveň chcem, aby všetci kolegovia vnímali, že aj ich malá pomoc má veľký význam.


Aký je Váš najčastejší prejav dobrej vôle?

Snažím sa ísť sama príkladom, robiť každý deň niečo navyše a k tomu motivovať aj ľudí v mojom okolí. Neviem si predstaviť, že by som od nich očakávala niečo, čo by som sama neurobila, a to nielen v rámci pracovného času. Keď ide o projekty, ktoré majú pozitívny dopad na našich kolegov, zákazníkov, komunity rada venujem aj svoj osobný čas. Čo sa týka Nadácie Tesco, tu je pre mňa absolútnou priritou transparentnosť a otvorenosť, čo potvrdzuje aj získanie certifikátu Transparentná firemná nadácia od Asociácie firemných nadácií.

DÔVOD NOMINÁCIE

Veronika je správkyňou Nadácie Tesco, v ktorej sa snaží inovatívne a efektívne podporovať verejne prospešné aktivity na celom Slovensku. Svojim prístupom k tejto funkcii motivuje ostatných, aby konali zodpovedne a transparentne. Vždy bojuje za efektívny a transparentný spôsob, akým môže zo svojej pozície pomôcť Nadácia Tesco komunitám na Slovensku. 

Info: Markéta Nová, marketa.nova@hpcg.cz, +420 602 700 327  

Poriadatel´: ISO Consulting s.r.o., Revoluční 724/7, CZ - 110 00 Praha 1

Odborný dohľad : TÜV SÜD Slovakia s.r.o., Jašíkova 6, SK - 821 03 Bratislava

© 2017 - 2018 Slovenský Goodwill by HPCG, Všetky práva vyhradené.

foto: archiv HPCG, Star Production, pixabay.com

  • Facebook Slovenský Goodwill
  • Instgram Český Goodwill
  • YouTube

Vážíme si důvěry, kterou v nás vkládáte, a proto vaše osobní údaje zpracováváme plně v
souladu s GDPR. Naše přísné zásady ochrany vašeho soukromí naleznete v
Prohlášení o ochraně osobních údajů
.