OZ Podaj ďalej

Vierka Viki Potášová

finalista #SG13

Sme občianske združenie, ktoré sa venuje pomoci ľuďom v núdzi, aktívne vyhľadáva jednotlivcov, rodiny, domovy či ústavy

a hľadá najefektívnejšiu formu pomoci. Nabádame verejnosť k neplytvaniu s materiálnymi prebytkami a spájame ľudí a organizácie,

v záujme podať pomocnú ruku ľuďom v núdzi.

OZ Podaj ďalej bolo najprv vytvorené len ako malá skupina priateľov, ktorí si chceli pomáhať navzájom.  Neskôr jej aktivita rástla. 

Naša snaha neostala bez odozvy od tých, ktorím sme pomáhali, ale aj do verejnosti a tak sme sa 25. 2. 2015 oficiálne stali OBČIANSKYM ZDRUŽENÍM PODAJ ĎALEJ.

Základným cieľom občianskeho združenie Podaj ďalej v rámci projektu „PODAJ ĎALEJ, PREŠOV“, je vytvorenie efektívneho a dlhodobo udržateľného modelu pomoci jednotlivcom, rodinám, domovom, sociálnym centrám či ústavom.

Projekt je „živý a otvorený“, pomáha spájať ľudí, ktorí chcú dobrovoľne a nezištne pomôcť ľuďom v núdzi. Oslovením širokej verejnosti s poukázaním na potrebu podať pomocnú ruku a zároveň neplytvať materiálnymi statkami združenie vyhľadáva, overuje a dlhodobo udržiava kontakt s jednotlivcami v núdzi, pripravuje adresný plán pomoci, oslovuje verejnosť, propagačne zabezpečí informovanosť a zrealizuje presne cielený plán pomoci.

Pomoc je zameraná predovšetkým na neplytvanie a darovanie oblečenia, drogérie, elektroniky, školských potrieb, športových potrieb, ale aj počítačov či invalidných vozíkov. Osobitnú časť materiálnej pomoci tvorí zbierka trvanlivých potravín. Zbierky ako Veľká noc v krabici od topánok (potraviny vhodné na veľkú noc), valentínska akcia, Podaj ďalej zemiak (realizovaný v spolupráci so školami), mikulášska akcia, majú vždy za účel vyzbierať potraviny na presne určený cieľ a miesto. Jednorazovými akciami ako Podaj ďalej knihu vo forme bezplatnej burzy kníh projekt zabezpečuje bezplatnú a efektívnu formu neplytvania a podávania vedomostí aj ľuďom v núdzi. OZ Podaj ďalej realizuje aj dlhodobé akcie ako napr. Podaj ďalej vlasy, kde zbierkou vlasov, ktoré následne predá, dokáže kúpiť parochne na mieru vopred dohodnutým ľuďom. Jednou s najväčších akcií združenia je Vianočný anjel, kde si verejnosť môže „adoptovať„ dieťatko na Vianoce a potešiť ho plnohodnotným darčekom, čím združenie pomohlo už viac ako 200 deťom.

Okrem materiálnej formy pomoci poskytuje združenie aj bezplatné právne poradenstvo.

OZ Podaj ďalej

DÔVOD NOMINÁCIE

laskyplny pristup a ochota , obetavost a ustretovost, obrovska empatia a spolupatricnost

NOMINAČNÁ KATEGÓRIA: PODPOROVATEL´ 

Info: Markéta Nová, marketa.nova@hpcg.cz, +420 602 700 327  

Poriadatel´: ISO Consulting s.r.o., Revoluční 724/7, CZ - 110 00 Praha 1

Odborný dohľad : TÜV SÜD Slovakia s.r.o., Jašíkova 6, SK - 821 03 Bratislava

© 2017 - 2018 Slovenský Goodwill by HPCG, Všetky práva vyhradené.

foto: archiv HPCG, Star Production, pixabay.com

  • Facebook Slovenský Goodwill
  • Instgram Český Goodwill
  • YouTube

Vážíme si důvěry, kterou v nás vkládáte, a proto vaše osobní údaje zpracováváme plně v
souladu s GDPR. Naše přísné zásady ochrany vašeho soukromí naleznete v
Prohlášení o ochraně osobních údajů
.