finalista #SG12

Sociálny Prešov

Ingrid Doležalová

Sociálny Prešov

...jedinečný dobrovoľný projekt hlavných koordinátoriek Ingrid Doležalovej a Renáty Kukovej a ďalších spolupracovníkov, webový portál o sociálnych službách spustený v decembri 2012. Bola a je to spoločná práca dobrovoľných nadšencov, kolegov, priateľov a hlavne tímu realizátorov v aktívnej spolupráci s ďalšími organizáciami a jednotlivcami.

 

Tento projekt vytvára priestor pre spoluprácu všetkých verejných a neverejných poskytovateľov sociálnych služieb a sociálnej pomoci v meste Prešov. Stránka plní funkciu dôležitého komunikačného a informačného priestoru v oblasti poskytovania sociálnych služieb.

Cieľom je priniesť informácie o dianí v meste na poli mimovládnych organizácií pod jednou strechou v ucelenej štruktúre.

Chceme navzájom spájať samosprávu, mimovládky, dobrovoľníkov a podnikateľov. Pripravujeme spoločné projekty primárne na území mesta Prešov a prešovského kraja.

Projekt je „živý a otvorený“, tvoria a obsahovo ho dopĺňajú okrem dobrovoľného  tímu Inge, Renátky a Ľuba aj ľudia z mimovládiek, verejnosť, podnikatelia. Od spustenia webu na požiadanie pripravujeme aktivity pre seniorov, zdravotne postihnutých, rodiny v kríze, sociálne vylúčených občanov, občanov z málo podnetného prostredia. Naším portálom prekonávame bariéry, prinášame informácie aj o najjednoduchších aktivitách malých organizácií a prezentujeme ich činnosti, spájame ich a vytvárame aj priestor pre spoločnú komunikáciu, prezentáciu a prípadnú spoluprácu.

Viac ako 5 roky existencie našej stránky boli náročné, ale zároveň krásne. Objavil pre nás nových ľudí, zážitky, milé stretnutia, motivujúce akcie, nové projekty. Ale hlavne, množstvo nápadov, ktoré čakajú len na ďalšiu realizáciu spolu s ďalšími partnerskými organizáciami, jednotlivcami. Ukázali sme, že spoločne sa aj s minimom peňazí dajú „robiť veci“. Do svojho projektu sme zainvestovali ľudský potenciál, srdce, nadšenie, kontakty, skúsenosti a vlastné prostriedky.

Webový portál Sociálny Prešov sa snaží rozšíriť svoje aktivity, preto sme dali svojmu projektu oficiálny charakter. Od 20.06.2014 fungujeme už aj ako SOCIÁLNY PREŠOV, občianske združenie.

 

Tento prínos si všimli aj významné inštitúcie, ktoré ho ocenili v roku 2013 (Slovensko bez bariér, Únia miest a obcí  Slovenska) aj v roku 2014 (Oskar bez bariér, ZMOS). Za tento dobrovoľnícky projekt  získali viaceré ocenenia, Inge okrem iného dostala aj mimoriadne ocenenie Krajské srdce na dlani v roku 2014 a bola finanlistkou v ankete Slovenka roka 2017 v kategórií Charita.

Pre nás motivujúci je predovšetkým záujem občanov mesta Prešov, ale aj iných častí Slovenska, ktorí navštívili našu/vašu stránku a k dnešnému dňu je ich viac ako 215 000.

Všetkým ďakujeme za záujem a podporu a tešíme sa na ďalších. Pripravujeme viaceré prekvapenia, ale o nich až ... :-).

Ingrid Doležalová

členka združenia

Aké boli Vaše pocity, keď ste sa o Vašej nominácii na ocenenie Slovenský Goodwill dozvedeli?

V prvom momente to bolo milé prekvapenie a následne neopísateľne krásne pocity s myšlienkou na toho, kto ma nominoval.


Prečo ste sa rozhodli Vašu nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill prijať?

Nomináciu na ocenenie si veľmi vážim. Prijala som ju preto, lebo ju vnímam ako ocenenie za spoločnú dlhoročnú prácu nielen moju, ale aj ľudí, ktorým záleží na pomoci iným. Zároveň ju vnímam ako záväzok do ďalšej práce pre iných, spolu s tými, čo chcú. A v neposlednej rade, by som nechcela sklamať človeka, ktorý ma nominoval. Ďakujem


Aký je Váš najčastejší prejav dobrej vôle?

Pomoc iným. Len tak, pre dobrý pocit a radosť, že ste snáď maličkou omrvinkou DOBRA v tejto spoločnosti. A že dávam dobrý príklad iným, aby sa k DOBRU pridali.

DÔVOD NOMINÁCIE

empatia, ustretovost, podnikavost, zodpovednost, obetavost, mudrost, laskyplna zienka pomahajuca inym

Info: Markéta Nová, marketa.nova@hpcg.cz, +420 602 700 327  

Poriadatel´: ISO Consulting s.r.o., Revoluční 724/7, CZ - 110 00 Praha 1

Odborný dohľad : TÜV SÜD Slovakia s.r.o., Jašíkova 6, SK - 821 03 Bratislava

© 2017 - 2018 Slovenský Goodwill by HPCG, Všetky práva vyhradené.

foto: archiv HPCG, Star Production, pixabay.com

  • Facebook Slovenský Goodwill
  • Instgram Český Goodwill
  • YouTube

Vážíme si důvěry, kterou v nás vkládáte, a proto vaše osobní údaje zpracováváme plně v
souladu s GDPR. Naše přísné zásady ochrany vašeho soukromí naleznete v
Prohlášení o ochraně osobních údajů
.