TURČAN - AUTO, s.r.o.

Tatiana Nátna

finalista #SG18

Spoločnosť bola založená v roku 1998,  dva roky sa zaoberala ekonomikou a účtovníctvom a už 17 rokov popularizuje karavaning na Slovensku. Na čele stojí žena, ktorá od úplného základu vybudovala firmu na  individuálne prestavby skriňových dodávok na obytné autá. Svoju činnosť začala z mínusu s tromi ľuďmi, v prenajatých priestoroch. Dnes má vlastné priestory, výrobnú halu a ďalšiu firmu založenú v roku 2005  Tanja Autocaravan na poskytovanie servisu a ostatných služieb pre karavaning.

 

Napriek veľkej konkurencii výrobcov karavanov v zahraničí si svojim familiárnym prístupom, kreativitou a kvalitou získala zákazníkov aj v ďalších krajinách Európy. Do nedávna to bolo 80% na export, posledné tri roky je to naopak, 80% produkcie ostáva na Slovensku. Práve o to sa dlhé roky snažila.

                             

Dnes je to už rodinná firma a spolu s oboma synmi Ľubkom a Miškom sa podieľa na rozvoji karavaningu na Slovensku. Karavaning je o priateľstve, o slobode o poznávaní nových ľudí. Plní sny zákazníkom, ich obytné autá TANJA VANS vyrába na mieru, podľa ich želania. Pravidelne reprezentuje Slovensko na autosalónoch a medzinárodných výstavách obytných áut a karavanov. Služby pre karavanistov rozšírila o predaj karavanov Dethleffs, Laika, Sunlight, záručný a pozáručný servis, predaj a montáž doplnkov a príslušenstva pre karavany, požičovňu obytných áut a obytných prívesov.

 

Je členom ZAP SR, získala certifikát kvality TÜV SÜD ISO 9001, je členkou TOP centra podnikateliek, nominantka Slovenka roka 2013 v kategórii biznis a manažment, finalistka Vynikajúca podnikateľka 2016, prijatá do Encyklopédie Osobností  Českej a Slovenskej republiky 2016, udelená Pamätná medaila Slovenskej asociácie campingu a caravaningu za rozvoj caravaningu na Slovensku.

Jej cieľom je vybudovať veľké CARAVAN CENTRUM so všetkými službami pre karavaning, aby sa rodina karavanistov rozrastala. Aby Slováci oddychovali, relaxovali a čo najviac voľného času trávili spolu v kruhu svojej rodiny – rodičia, deti, vnúčatá, priatelia, kamaráti a spoločne spoznávali krásy Slovenska a ďalších krajín.

TURČAN - AUTO, s.r.o.

Tatiana NÁTNA

konateľka a majiteľka spoločnosti

Aké boli Vaše pocity, keď ste o Vašej nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill dozvedela?
Prekvapená a zároveň poctená

Prečo ste sa rozhodol a Vašu nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill prijať?

Ukázať ľuďom prostredníctvom svojej práce čo je to sloboda a ako si užívať voľný čas so svojimi blízkymi. Obytné auto – karavan, to je iný životný štýl, je to voľnosť, sloboda a domov na kolesách.Aký je Váš najčastejší prejav dobrej vôle?
 

  • Finančná podpora detského ochotníckeho divadla (zakladajúca členka v r. 1967)

  • Vecné dary deťom s mentálnym postihnutím liečebnou formou ARTETERAPIA – detské divadlo

  • Dobrovoľné príspevky deťom  a mládeži hokejových klubov

  • Pomoc pri športových podujatiach imobilných. Podpora handikepovaného športovca Mariána Ligdu, zabezpečenie jeho  akcii Le tour našim obytným autom.

  • Finančná podpora a sponzorské pre rôzne športové a kultúrne podujatia v TURCI

DÔVOD NOMINÁCIE

Zakladateľka firmy Turčan-auto, s.r.o a firmy Tanja Autocaravan, s.r.o. Je jedinou ženou na Slovensku a pravdepodobne v celej EÚ, ktorá sa vo svojej firme zameriava na prestavbu obytných automobilov podľa želania zákazníkov. Reprezentuje Slovensko na autosalónoch a medzinárodných výstavách na Slovensku i v zahraničí. Dobrovoľnými príspevkami podporuje deti a mládež, ktoré sa venujú športu.

Info: Markéta Nová, marketa.nova@hpcg.cz, +420 602 700 327  

Poriadatel´: ISO Consulting s.r.o., Revoluční 724/7, CZ - 110 00 Praha 1

Odborný dohľad : TÜV SÜD Slovakia s.r.o., Jašíkova 6, SK - 821 03 Bratislava

© 2017 - 2018 Slovenský Goodwill by HPCG, Všetky práva vyhradené.

foto: archiv HPCG, Star Production, pixabay.com

  • Facebook Slovenský Goodwill
  • Instgram Český Goodwill
  • YouTube

Vážíme si důvěry, kterou v nás vkládáte, a proto vaše osobní údaje zpracováváme plně v
souladu s GDPR. Naše přísné zásady ochrany vašeho soukromí naleznete v
Prohlášení o ochraně osobních údajů
.