finalista #SG17

Vodný raj Vyhne

Michal Kubaliak

Vodný raj Vyhne

Vodný raj Vyhne sa nachádza v obci Vyhne, ktorá leží na začiatku chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy, uprostred nádhernej prírody a iba 15 km vzdialené od historického kráľovského banského mesta Banská Štiavnica. Okolie Vyhní dáva nespočetné možnosti na turistické prechádzky, viac či menej náročné túry, ktoré môžete zároveň spojiť s poznávaním histórie alebo sa môžete len tak oddávať relaxu pri kúpaní a športe.

Bez ohľadu na počasie, či ročné obdobie je v relaxačno-športovom centre Vodný raj Vyhne k dispozícii celý rad wellness služieb a možností na športové vyžitie. Vodný raj Vyhne je miesto, kde počas celého roka nájdete príjemný relax, harmóniu a pohodu. Nachádza sa na miestach kedysi preslávených kúpeľov, v oblasti známej svojimi liečivými termálnymi prameňmi. Viacúčelový bazén sa plní prírodnou termálnou vodou, ktorej teplota pri zdroji je 36,5 - 37 st. C. Neplavecký oddychový (relaxačný) bazén s vodnými atrakciami má teplotu od 30 – do 32 st. C. V mimosezóne, ktorá trvá od septembra do mája, je v prevádzke vnútorný výplavový bazén s perličkami a jacuzzi, s celoročným výplavom do exteriéru. Výplavový bazén je s vodnými atrakciami – hydromasážne lavice, tzv. perličky, protiprúd a jacuzzi. Teplota vody je tu 36 st. C.

 

Na horúcu liečivú vodu mali naraziť baníci pri hĺbení štôlne niekedy v 13. storočí. Hoci sú kúpele zaznačené na dobových mapách už v 16. storočí, obdobie najväčšej slávy zažili najmä v 18. a 19. storočí, keď patrili medzi najvyhľadávanejšie v Uhorsku a najvýznamnejšie v strednej Európe. Akvapark, ktorý s pomocou eurofondov postavila obec, zamestnáva celoročne 13 ľudí, v sezóne ich počet vďaka brigádnikom stúpne na 90.

 

Tento rok plánujú výstavbu novej bazénovej haly, ktorá zväčší jeho kapacity. Návštevníci sa môžu tešiť na 60metrový tobogan so 17metrovou vežou či podzemný bazén s oddychovou miestnosťou.

Michal Kubaliak

vedúci

Aké boli Vaše pocity, keď ste sa o Vašej nominácii na ocenenie Slovenský Goodwill dozvedeli?

Bol som milo prekvapený aj keď som si zo začiatku myslel, že si niekto robí srandu.


Prečo ste sa rozhodli Vašu nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill prijať?

Nominácia ma potešila v mene celého Vodného raja Vyhne pretože viem, že každý jeden zamestnanec sa snaží urobiť maximum pre našich návštevníkov a poteší to, keď vidíte, že si okolie túto odvedenú prácu váži. Preto som sa rozhodol nomináciu prijať za celý Vodný raj Vyhne.


Aký je Váš najčastejší prejav dobrej vôle?

Snažím sa každému vyhovieť, poprípade nájsť spoločné riešenie.

DÔVOD NOMINÁCIE

Skvelý relax v lone prírody.

Info: Markéta Nová, marketa.nova@hpcg.cz, +420 602 700 327  

Poriadatel´: ISO Consulting s.r.o., Revoluční 724/7, CZ - 110 00 Praha 1

Odborný dohľad : TÜV SÜD Slovakia s.r.o., Jašíkova 6, SK - 821 03 Bratislava

© 2017 - 2018 Slovenský Goodwill by HPCG, Všetky práva vyhradené.

foto: archiv HPCG, Star Production, pixabay.com

  • Facebook Slovenský Goodwill
  • Instgram Český Goodwill
  • YouTube

Vážíme si důvěry, kterou v nás vkládáte, a proto vaše osobní údaje zpracováváme plně v
souladu s GDPR. Naše přísné zásady ochrany vašeho soukromí naleznete v
Prohlášení o ochraně osobních údajů
.